Google
 

AKTUALIZACJA: Tadeusz Pióro z absolutorium za ubiegłoroczny budżet (ZDJĘCIA, FILM) (12)

SANOK / PODKARPACIE. Rada Miasta Sanoka udzieliła absolutorium burmistrzowi Tadeuszowi Pióro. Siedemnastu radnych zagłosowało za, jeden był przeciwnego zdania, a troje wstrzymało się od głosu.

reklama

Kaukaska zaraza nie daje za wygraną. Na walkę z barszczem Sosnowskiego wydano już 770 tysięcy złotych (ZDJĘCIA) (3)

SANOK / PODKARPACIE. Walkę z toksyczną rośliną powiat sanocki prowadzi od 2014 roku. Do tej pory na ten cel wydano już około 770 tysięcy złotych. Efekty jednak są znikome. Barszcz Sosnowskiego z powodzeniem gości na naszych łąkach i brzegach rzek. W okresie letnim jest niebezpieczny dla człowieka.

„Nie samymi nogami sprinter żyje”. Michalski przygotowuje się w Niemczech (1)

INZELL / NIEMCY. Gwarantem dobrych startów każdego łyżwiarza w sezonie zimowym jest właściwe przepracowanie lata. Wie o tym sanoczanin Piotr Michalski, który od 11 czerwca wylewa siódme poty na zgrupowaniu w niemieckim Inzell.

Sprawozdawca Sportowy

ŚDM: Pielgrzymi z Timoru Wschodniego odwiedzą Sanok. Znamy szczegółowy plan imprezy (1)

SANOK / PODKARPACIE. Już 20 lipca chrześcijanie z całego świata przyjadą do Polski, aby wspólnie przeżywać Światowe Dni Młodzieży. W imprezę włączają się również sanoczanie, którzy przyjmą 27 osób z odległego Timoru Wschodniego.

Jednogłośne absolutorium dla wójta gminy Sanok (5)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. 23 czerwca 2016 roku odbyła się Absolutoryjna Sesja Rady Gminy Sanok. Wniosek w sprawie przyjęcia absolutorium z dnia 29 stycznia 2016 roku poparli wszyscy radni.

REGION: Podczas sprzeczki pchnął nożem (3)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci z Krosna zatrzymali mężczyznę, który podczas sprzeczki kilkakrotnie pchnął nożem 40-latka. 36-letni sprawca został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji i obowiązek powstrzymania się od kontaktowania się z pokrzywdzonym.

„Perspektywy Biznesu” – nagrody rozdane

SANOK / PODKARPACIE. W Sali Senackiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie „Perspektywy Biznesu”.

Załamanie pogody. Plaga kolizji na drogach powiatu sanockiego (5)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do ośmiu kolizji. Opady deszczu spowodowały znaczne utrudnienia na drogach. Policja apeluje o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów.

DZISIAJ: Sesja absolutoryjna Rady Miasta Sanoka (12)

SANOK / PODKARPACIE. We wtorek 28 czerwca 2016 o godzinie 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku zaplanowano XXI Sesję Absolutoryjną Rady Miasta Sanoka VII kadencji. W porządku obrad o udzieleniu absolutorium burmistrzowi miasta za wykonanie budżetu w 2015 roku.

NASZ PATRONAT: 120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadolanach

NADOLANY / PODKARPACIE. Ochotnicza Straż Pożarna w Nadolanach serdecznie zaprasza na uroczyste obchody jubileuszu 120 lecia OSP Nadolany. Uroczystość odbędzie się 3 lipca 2016 r. przy Domu Strażaka w Nadolanach.Szczegóły na plakacie.

GMINA ZARSZYN: Swojskie jadło, rękodzieła i obrzędy na Jaćmierskim Rynku (1)

JAĆMIERZ / PODKARPACIE. W Jaćmierzu od XVI wieku odbywały się cotygodniowe targi, zaś w ciągu roku obowiązkowo organizowano cztery jarmarki. Mieszkańcy sołectwa, dumni ze swojej historii, chętnie powracają do tradycji. W minioną niedzielę świętowali podczas XIII Jarmarku na Jaćmierskim Rynku.

Czy w Jasionce powstało nikomu niepotrzebne centrum za 155 mln zł? (FILM, ZDJĘCIA) (28)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Jasionce niedaleko Rzeszowa odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego. Nowoczesna konstrukcja za 155 mln zł ma być wizytówką regionu. Połowę środków pozyskano z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Pozostałą część zabezpieczył Urząd Marszałkowski. Budowa obiektu trwała 2 lata.

W stawie w Hłomczy utonął wędkarz (6)

HŁOMCZA / PODKARPACIE. W sobotę około godz. 7.00 w Hłomczy w powiecie sanockim, strażacy wyciągnęli ze stawu rybnego ciało 35 letniego mężczyzny. Policjanci ustalili wstępnie, że mieszkaniec powiatu sanockiego dzień wcześniej przyjechał nad staw ze swoim znajomym.

IX Sanockie Lato Podwórkowe (2)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 24 czerwca w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbyła się inauguracja IX Sanockiego Lata Podwórkowego. W tym roku zajęcia zaplanowano na 8 podwórkach w dzielnicach: Śródmieście, Błonie, Wójtowstwo, Posada, Dąbrówka, Zatorze, Olchowce. Na spotkania i zabawy zapraszamy trzy razy w tygodniu przez dwie godziny. Nowością tegoroczną są zajęcia w godzinach przedpołudniowych oraz podwórko w dzielnicy Wójtowstwo koło SKATEPARKU.

Akademickie podsumowanie sezonu sportowego (ZDJĘCIA)

Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku podsumował sezon sportowy 2015/2016, wręczając 23 czerwca wyróżnienia i podziękowania. 23 czerwca w sanockiej PWSZ odbyło się spotkanie podsumowujące kończący się sezon sportowy oraz ostatnie lata działalności klubu.

Kolizja osobówki i MKSu. Zakorkowana Mickiewicza (ZDJĘCIA) (8)

SANOK / PODKARPACIE. Około godz. 12.30 na ulicy Mickiewicza w Sanoku doszło do kolizji samochodu osobowego z autobusem. Kierująca mazdą nie zauważyła MKSu i zahaczyła o jego błotnik.

PIENIĄDZE NA ZABYTKI. Z puli 3,5 mln powiat sanocki dostał tylko 20 tysięcy! (47)

SANOK / PODKARPACIE. W tym roku, w różnych częściach Podkarpacia, z kasy sejmiku wojewódzkiego wsparcie na prace konserwatorskie i restauratorskie otrzyma 113 zabytków. Na tej liście nie ma żadnej parafii z powiatu sanockiego. Tylko zagórski Karmel dostał niewielką dotację.

Czy sanocka porodówka dostanie nowe życie? (FILM) (14)

SANOK / PODKARPACIE. Oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy sanockiego szpitala mają być zawieszone do końca lipca. Wisi jednak nad nimi widmo zamknięcia. Zarząd powiatu szuka możliwości rozwiązania tej patowej sytuacji. Wczoraj spotkał się z lekarzami. Jak zapewnia trwają rozmowy nad pomysłem przywrócenia sanockiej porodówki do życia.

Zmarł Marian Salamak. Był ostatnim żołnierzem 2. Pułku Strzelców Podhalańskich z Sanoka (10)

SANOK / PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę odszedł Marian Salamak, ostatni żołnierz 2. Pułku Strzelców Podhalańskich z Sanoka. Był ojcem chrzestnym sztandaru 21. Batalionu Logistycznego Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. 16 lipca tego roku obchodziłby 100. urodziny.

SANOK: Hejt w internecie. Sanoccy sędziowie nie chcą orzekać w bulwersującej sprawie (162)

SANOK / PODKARPACIE. Bulwersująca sprawa dotycząca pisania obraźliwych komentarzy pod adresem znanych w Sanoku osób znów emocjonuje. Mijają kolejne miesiące oczekiwania na werdykt. Finału doczekała się zaledwie jedna sprawa. Córka byłego burmistrza przeprosiła pokrzywdzoną osobę w obliczu sądu. Trzy kolejne, które stały się ofiarą hejtu, w atmosferze absurdu i zażenowania wciąż czekają na zadośćuczynienie.

SZPITAL w SANOKU: Będzie konkurs na nowego dyrektora. Zarząd przyjął rezygnacje Adama Siembaba (FILM) (6)

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd Powiatu Sanockiego przyjął rezygnację Adama Siembaba z funkcji dyrektora placówki. Biedzie konkurs na to stanowisko.

Trwa rekrutacja w PWSZ Sanok. Nowe atrakcyjne kierunki

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku trwa sesja egzaminacyjna oraz obrony prac licencjackich. Równocześnie jednak uczelnia już rekrutuje kandydatów na studia w nowym roku akademickim 2016/2017.

Muzycznie, filmowo i konkursowo. Drugi dzień Dni Brzozowa (FILM)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W drugim dniu jubileuszowych Dni Brzozowa nie zabrakło atrakcji dla miłośników kultury, muzyki i filmu.

Wymusił pierwszeństwo osobówką. Motocyklista w ciężkim stanie (ZDJĘCIA) (8)

IWONICZ / PODKARPACIE. Wczoraj około godziny 10 rano w miejscowości Iwonicz, na drodze krajowej nr 28 doszło do groźnego wypadku z udziałem pojazdu osobowego oraz motocykla.

Upały niestraszne z kurtyną wodną (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś temperatury wyraźnie niższe od tych, które panowały w sobotę i w niedzielę. Najbliższe dwa dni odpoczniemy od upałów. W miniony weekend, rozstawiona na sanockim Rynku kurtyna wodna

Bracia okradali niezamieszkany dom (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży, do której doszło w Zmiennicy. Okazali się nimi dwaj bracia. Młodzi ludzie z niezamieszkanego domu wynieśli mienie o łącznej wartości około 2000 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, 20 i 24 latek okradali ten dom przez trzy noce.

5 spraw, które musisz wziąć pod uwagę wybierając studia

Maturalne stresy są już za Tobą? Niecierpliwie czekasz na wyniki z matury? Nie marnuj czasu na bierne czekanie! Wybierz studia, z których będziesz zadowolony! Podpowiemy, jak to zrobić! Oto 5 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, by wybór studiów okazał się trafny. Numer 2 Cię zaskoczy!

Zderzenie audi i bmw. Utrudnienia na drodze w Ustjanowej Dolnej. Ranna jedna osoba

POWIAT BIESZCZADZKI / PODKARPACIE. Policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło przed godz. 8, w Ustjanowej Dolnej w powiecie bieszczadzkim. W zderzeniu audi i bmw, ranna została jedna osoba. Ruch na tym odcinku drogi nr 84, relacji Ustrzyki Dolne – Lesko, odbywa się wahadłowo.

Gimnazjum w Trepczy uczy najlepiej na Podkarpaciu (5)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. 20 czerwca br w Dzienniku Gazeta Prawna ukazało się zestawienie szkół, które mają najwyższy wskaźnik edukacyjnej wartości dodanej (EWD) mierzony w części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Spośród 581 Gimnazjów na Podkarpaciu, Zespół Szkół – Gimnazjum w Trepczy, zajęło zaszczytne I miejsce w części humanistycznej

Z Orła Bażanówka do Ruchu Chorzów! (ZDJĘCIA) (1)

16 letni bramkarz z Bażanówki Adrian Bury najpierw 22 maja przebywał w Chorzowie na testach sprawnościowych do szkoły sportowej Ruchu Chorzów, natomiast w dniach 20-22 czerwca uczestniczył w 3 dniowych zgrupowaniu integracyjnym dla nowych zawodników Ruchu Chorzów.