Google
 

Reagujmy, by nie doszło do tragedii. Pierwsze ofiary wychłodzenia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Termometry od kilku dni wskazują coraz niższą temperaturę. Nastaje wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Nierzadko osoby są pod działaniem alkoholu.

20-latek uciekał przed policją. Kierowca bez uprawnień, pasażerowie z narkotykami

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę suzuki, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Kłopoty będą też mieć jego pasażerowie, przy których znaleziono narkotyki.

Jubileusz 25-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku. Wyjątkowy koncert

SANOK / PODKARPACIE. 25 lat temu, 01.09.1990 r. rozpoczęła działalność Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia. W ciągu tego okresu wielu jej uczniów odniosło wspaniałe sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej (200 wygranych konkursów i festiwali w ciągu tych lat).

Gazetki Promocyjne Sanok REKLAMA SANOK

Debata w Sejmie pt. „Obowiązek szczepień w Polsce” – dr med. Katarzyna Bross-Walderdorff (VIDEO X3)

15 września 2015 roku w polskim Sejmie odbyła się pierwsza w Polsce publiczna debata, dotycząca niepożądanych odczynów poszczepiennych, z udziałem rodziców, którzy mogli publicznie opowiedzieć swoje historie, niejednokrotnie tragiczne

Straż graniczna kontroluje bazar i plac budowy

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podczas minionego weekendu przeprowadzili dwie kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców na terenie Polski, w ich wyniku ustalili siedem osób – obywateli Ukrainy pracujących „na czarno”.

Zmiana w sanockiej bramce. Jakuba Čecha zastąpi Jason Missiaen (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Rosły bramkarz Jason Missiaen ( 204 cm, 93 kg ) został nowym zawodnikiem Ciarko PBS Bank STS Sanok. 25 letni golkiper w 2008 roku był draftowany do NHL przez Montréal Canadiens, jednak w najlepszej hokejowej lidze świata nie zdołał zadebiutować. Zobacz interwencje Jasona Missiaena.

CONRAD GADOMSKI: Nie żałuję tej decyzji (WYWIAD)

SANOK / PODKARPACIE. Cztery lata u boku Janusza Korwin-Mikkego. Doświadczenie partyjne oraz możliwość kształcenia na kierunku politologicznym pozwoliły mu na utworzenie stowarzyszenia Pokolenie Wolności, które jak sam mówi – ma naprawiać Polskę. Poznajcie Conrada Gadomskiego, jednego z najprężniej działających w polityce młodych ludzi naszego regionu.

Dlaczego w Polsce szczepi się dzieci rtęcią i aluminium ? Debata w Sejmie pt. „Obowiązek szczepień w Polsce” – dr n. med. Dorota Sienkiewicz

Dlaczego w Polsce szczepi się dzieci rtęcią i aluminium ? Debata w Sejmie pt. „Obowiązek szczepień w Polsce” – dr n. med. Dorota Sienkiewicz.

SANOK: Badania USG na najwyższym poziomie. Do szpitala trafił aparat za 320 tys. zł (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W sanockim szpitalu odbyła się uroczystość oddania do użytku nowoczesnego ultrasonografu Toshiba Aplio 400 o wartości ponad 320 tys. zł. Aparat zastąpi wysłużonego poprzednika, który służył pacjentom przez ostatnie 20 lat. W ciągu roku w szpitalu wykonywanych jest ponad 6 tys. badań USG.

CARPE DREAM: Bajeczny miesiąc pod palmami… za darmo (FILM, ZDJĘCIA)

„Co byś zrobił gdybyś wygrał w totka?” – kiedyś usłyszałem takie pytanie, a później kilkukrotnie w moim życiu zdarzyło mi się zapytać o to samo różnych ludzi bo najwyraźniej, można się dzięki niemu wiele dowiedzieć o drugim człowieku. Jedną z ciekawszych odpowiedzi jakie usłyszałem było „Poleciałbym w jakieś piękne miejsce, usiadł pod palmą… i z drinkiem w ręce słuchając szumu fal zastanowiłbym się co dalej”.

Bawić się i pomagać. Rodzinnie i sportowo (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nowy obiekt Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, Centrum Sportowo-Dydaktyczne gościło młodych piłkarzy, ich rodziców oraz spragnionych wspólnej rodzinnej zabawy.

OTRZYMALIŚMY: Ruch Narodowy mówi NIE nielegalnym imigrantom!

SANOK / PODKARPACIE. Struktury Ruchu Narodowego z Sanoka sprzeciwiają się decyzji Zarządu Powiatu Sanockiego, dotyczącej możliwość przyjęcia nielegalnych imigrantów na naszym terenie.

BURMISTRZ: Sanok nie może przyjąć uchodźców. Decyzja zarządu powiatu nie była konsultowana z miastem

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok nie ma możliwości przyjęcia uchodźców. Zapotrzebowanie na mieszkania komunalne szacuje się na 476 mieszkań, a obecnie realizowane są wnioski jeszcze z 1997 r. Jak dowiadujemy się w magistracie, decyzja zarzadu powiatu w sprawie ewentualnego udzielenia pomocy imigrantom nie była konsultowana z UM.

SIATKÓWKA: TSV nie daje szans kolejnemu rywalowi i obejmuje fotel lidera IV ligi (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Od pewnego zwycięstwa rozpoczęli rywalizację przed własną publicznością siatkarze TSV walczący o awans do III ligi. W spotkaniu 2. kolejki sanoczanie pokonali Sokoła Sieniawa 3:1 i objęli prowadzenie w grupie 2. IV ligi.

STS Sanok pokonuje Zagłębie Sosnowiec 3:0 (FILM, SKRÓT SPOTKANIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy hokeiści pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:0 w meczu 13. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dla podopiecznych Kariego Rauhanena była to szósta wygrana w sezonie. Gole dla STSu zdobyli Benjamin Breault, Travis Ouellette i Toni Dalhman.

Taneczny weekend w SDK. Salsa z Tomaszem Berkowiczem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Najbliższą sobotę i niedzielę możecie Państwo spędzić na sali tańca w SDK. Organizatorzy zapraszają dorosłych i młodzież na warsztaty salsy, które poprowadzi Tomasz Berkowicz.

PARKOWANIE PO SANOCKU: Egoizm kierowców (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zastawianie chodników oraz zajmowanie dwóch miejsc parkingowych jednocześnie to już haniebna, ale niestety norma w naszym mieście. Dziś prezentujemy kolejne zdjęcia, jak pisze nasz Czytelnik, prezentujące ,,egoizm kierowców”.

Kontrowersje: POTOP – Max Kolonko Mówi Jak Jest

POTOP – Max Kolonko Mówi Jak Jest

Dla lubiących przygody i podróże… Spotkanie z Andrzejem Bargielem

Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na siódmą edycję cyklu  spotkań z podróżnikami „Wielkie Wyprawy”- wieczory dla lubiących przygody i podróże…

Wyjazdowy remis Ekoballu Stali Sanok. Po raz kolejny zawiodła skuteczność (ZDJĘCIA)

SPORT / PODKARPACIE. - Gdybyśmy wykorzystali choć z połowę sytuacji bramkowych, wynik byłby dużo bardziej korzystny. Zawiodła nas skuteczność. Stracone bramki to indywidualne, szkolne błędy - ocenił Robert Ząbkiewicz, trener Ekoballu Stali Sanok, po remisie w lidze z Wisłokiem Krościenko Wyżne.

Kolejne jesienne zdjęcia naszych Czytelników. Robi się coraz piękniej! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nasi Czytelnicy przesłali kolejne fotografie Bieszczadów w jesiennej szacie. Trzeba nacieszyć oko wyjątkowymi widokami naszych gór, które urzekają szczególnie o tej porze roku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Kabaret Skeczów Męczących w SDK. Wejściówki otrzymują…

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza na niecodzienne widowisko. Na scenie zagości Kabaret Skeczów Męczących. Dla Czytelników eSanok.pl mamy bezpłatne wejściówki.

Zaduszki Jazzowe w Jasiu Wędrowniczku

RYMANÓW / PODKARPACIE. Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na ZADUSZKI JAZZOWE – koncert zespołu: MACIEJ FORTUNA – SŁOWIAŃSKI. 23 października 2015 (piątek) – godz. 19.00. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

ZARZĄD POWIATU SANOCKIEGO PODJĄŁ DECYZJĘ. Czy w budynku po szkole wkrótce pojawią się uchodźcy? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Niewykluczone, że w razie kryzysowej sytuacji związanej z napływem uchodźców do Polski, budynek po Zespole Szkół nr 5 w Sanoku (ul. Jagiellońska) znajdujący się w ścisłym centrum miasta, tuż obok Galerii Sanok będzie stanowił miejsce ewidencjonowania uchodźców z Syrii.

SANOK: Szpital powalczy o kontrakt na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Koniec z tułaczką pacjentów?

SANOK / PODKARPACIE. Rada społeczna szpitala pozytywnie zaopiniowała zmianę w statucie pozwalającą placówce na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Szpital weźmie udział w konkursie NFZ i niewykluczone, że już od 1 stycznia 2016 roku pacjenci nie będą musieli krążyć pomiędzy przychodnią przy ul. Jana Pawła II, a powiatową lecznicą.

AKTUALIZACJA: „Bratobójczy” pojedynek siatkarzy. Sanok wygrywa z Sędziszowem Młp. 3:0 (FILM, RETRANSMISJA)

SANOK / PODKARPACIE. Trzeci ligowy mecz i trzecie zwycięstwo bez straty seta. Siatkarze TSV pokonali PZL Sędziszów Młp. wysoko wygrywając każdą partię. W meczu wystąpiło trzech braci Rusinów. Najwięcej powodów do radości miał Paweł, przyjmujący TSV.

HOKEJ: Rewelacyjna Polonia pokonuje Sanok

SANOK / PODKARPACIE. Niezwykle udanie rozpoczęli rundę rewanżową ekstraligi hokeiści bytomskiej Polonii. Drużyna Dariusza Jędrzejczyka zwyciężyła w spotkaniu o „sześć punktów” z Ciarko PBS Bank STS Sanok 5:2, rewanżując się rywalom za porażkę w Sanoku.

SPGK: Zwolnienia czy reorganizacja? Możliwa niewielka obniżka cen wody i ścieków (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku dni sporo mówi się o przeprowadzonej reorganizacji zatrudnienia w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Wypowiedzenie otrzymało 18 pracowników. Podjęto decyzję o likwidacji spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, co sprawiło, że kolejnych 10 osób straciło pracę.

Nielegalni imigranci będą osadzani w budynku byłej szkoły? Komendant Straży Granicznej wyjaśnia (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Straż Graniczna zwróciła się do Starostwa Powiatowego z zapytaniem dotyczącym stworzenia punktu ewidencjonowania uchodźców właśnie w Sanoku. Sugerowano, że odpowiednią lokalizacją do przyjęcia imigrantów byłby budynek, w którym mieścił się Zespół Szkół nr 5.

Pożar w domu jednorodzinnym w Zagórzu (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Pięć jednostek Straży Pożarnej, w sumie około 20 strażaków zostało zaangażowanych w akcję gaśniczą, prowadzoną dziś na Osiedlu Domków Jednorodzinnych w Zagórzu. Prawdopodobnie pożar rozprzestrzenił się na mieszkanie od przewodu kominowego.